Mieszanki chlebowe dla sportowców

chleb
Mieszanki chlebowe i naleśniki

Co to jest chleb białkowy i czym się wyróżnia?

Jak sama nazwa wskazuje, chleb białkowy jest specjalnym rodzajem chleba, który zawiera szczególnie wysoki odsetek białek. Ta zawartość białka może wynosić od 15 do około 30 gramów na 100 gramów chleba, w zależności jakich mąk używamy. W porównaniu do tradycyjnego mieszanego chleba pszennego lub żytniego, który zwykle zawiera około 70% węglowodanów, chleb bogaty w białko ma ogromną zaletę.

Podczas gdy normalny chleb zwykle składa się z 75 procent węglowodanów, zawartość węglowodanów w tak zwanym chlebie o niskiej zawartości węglowodanów jest znacznie poniżej 15 procent. Jednak zawartość tłuszczu w typowych chlebach białkowych o średnio 16 gramach na 100 gramów produktu jest wielokrotnie wyższa niż, na przykład, w przypadku brązowego chleba z tylko jednym gramem tłuszczu. Chleb o niskiej zawartości węglowodanów (~ 260 kcal na 100 g) ma zatem średnią wartość opałową, która jest o około 20 procent wyższa niż w przypadku chleba konwencjonalnego (~ 220 kcal na 100 g).

Kurczak, koktajle proteinowe czy detox cukrowy. Jeśli chcesz jeść dietę bogatą w białko, która ma możliwie najmniej węglowodanów. Ale po krótkim czasie brakuje różnorodności i motywacja do dalszego jedzenia w ten sposób maleje. Przy diecie o niskiej zawartości węglowodanów słodycze są tematem tabu.

Właśnie dlatego opracowaliśmy idealne alternatywy: bezglutenowe mieszanki do pieczenia są niezwykle wszechstronne i nadają impet Twojej diecie – dzięki czemu możesz delektować się przysmakami, takimi jak pizza Low Carb czy naleśniki podczas diety nisko węglowodanowej lub w ramach planu fitness nie musisz z niczego rezygnować. Przygotowanie jest dziecinnie proste.

Dla każdego, kto chce jeść dietę nisko węglowodanową, istnieje alternatywa dla tradycyjnego chleba: chleb białkowy – znany również jako chleb nisko węglowodanowy, ponieważ ten chleb zawiera mało węglowodanów, ale więcej białka.

Chleb białkowy jest cięższy i bardziej zwarty niż chleb tradycyjny. Jest soczysty i syci na dłużej. Chleb białkowy this-1 zawiera również co najmniej 10 gramów błonnika na 100 gramów chleba – a zatem znacznie więcej niż chleb tradycyjny.

Większość kobiet i mężczyzn nie osiąga zalecanej wartości referencyjnej wynoszącej 30 gramów błonnika dziennie. W zależności od wieku i płci średnie dzienne spożycie błonnika waha się między około 22 a 28 g. Chleb białkowy this-1 oferuje wyższą zawartość błonnika niż tradycyjne chleby, oraz bardzo niską zawartość węglowodanów.

Jak wypada chleb niskokaloryczny w porównaniu z chlebem tradycyjnym? Zróżnicowany skład odżywczy chleba o niskiej zawartości węglowodanów i chleba konwencjonalnego ma wpływ na procesy fizjologiczne w organizmie i praktyczne zastosowanie produktów. Niska zawartość węglowodanów w chlebie białkowym, który jest zastępowany białkami i tłuszczami oznacza, że ​​spożycie znacznie obniża poziom cukru we krwi. Efekt ten jest szczególnie widoczny, jeśli porównasz chleb o niskiej zawartości węglowodanów z białym chlebem. Biały chleb zawiera przede wszystkim węglowodany krótkołańcuchowe, które powodują gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi i odpowiednio gwałtowną reakcję insulinową. Te wartości odżywcze sprawiają, że chleb bez węglowodanów jest idealny do stosowania jako część diety o niskiej zawartości węglowodanów. Dotyczy to przede wszystkim sportowców oraz osób na diecie.